Євросоюз погодив часткове нафтове ембарго проти рф

Європейські лідери досягли домовленостей щодо введення нафтового ембарго в новому пакеті санкцій проти росії, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали РБК-Україна.

Європа погодила часткове нафтове ембарго проти росії: обмеження, прописані в новому пакеті санкцій, стосуватимуться імпорту двох третин російської нафти.

«Угода про заборону експорту російської нафти в ЄС покриває понад дві третини імпорту нафти з росії, скорочуючи величезне джерело фінансування її військової машини. Максимальний тиск на рф з метою припинення війни», – повідомив глава Євроради Шарль Мішель.

У той же час, за його словами, ембарго ЄС на сировину з росії не буде поширюватися на постачання трубопроводом.

Крім того, згідно з рішенням європейських лідерів, шостий пакет санкцій включає відключення від SWIFT Сбербанку рф і заборону на мовлення в ЄС ще трьох російських держЗМІ.

Згідно з підрахунками Bloomberg, санкції ЄС обійдуться агресору майже $10 млрд на рік, у тому числі через те, що росії доведеться продавати сировину в Азію зі значною знижкою.

Варто зазначити, що на тлі узгодження шостого пакету санкцій проти рф і перспектив зростання попиту на сировину з боку Китаю ціни на нафту вранці у вівторок кинулися вгору.

Станом на 8:40 Brent торгується по $119,30 за барель, тоді як вартість WTI зросла до $118,66: еталонні марки подорожчали на 1,45% та 1,26% відповідно.

Ціни на дорогоцінні метали 31 травня при цьому опускаються: за унцію золота вранці у вівторок дають $1.855,95 (-0,07%), вартість срібла з початку сесії впала на 0,49% – до $21,863.

Нагадаємо, згідно з прогнозом Bank of America, різке скорочення експорту російської нафти підніме ціни на Brent вище за $150 за барель.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd