Європарламент затвердив виділення 18 млрд євро для України

Європейський парламент остаточно схвалив виділення Україні 18 млрд євро макрофінансової допомоги у 2023 році після того, як на попереднє рішення блокувала Угорщина.

Європейський Союз – Європарламент має значну силу, але неправильно її  використовує

Відповідне рішення було ухвалено у середу в рамках пленарного засідання Європейського парламенту у Страсбурзі за так званою терміновою процедурою, повідомляється на сайті установи.

Зокрема, Європарламент затвердив запропоновану Радою ЄС зміну в регламенті «макрофінансової допомоги плюс», яка дозволяє 26 державам-членам виступати гарантами позики замість всього Євросоюзу.

У повідомленні зазначається, що Європарламент схвалив позику для надання короткострокової фінансової допомоги Україні 24 листопада, але Рада ЄС не змогла знайти одностайну підтримку двох елементів початкової пропозиції на зустрічі 6 грудня.

«Щоб полегшити виплату позики в січні 2023 року, 10 грудня Рада ЄС представила змінену версію пакету, на яку погодилася Угорщина і яку парламент вважає прийнятою», – йдеться у повідомленні.

12 грудня посли ЄС одноголосно затвердили рішення надати Україні 18 млрд євро макрофінансової допомоги.

Ухвалення рішення раніше блокувала Угорщина – прем’єр країни Віктор Орбан заявляв, що Будапешт проти такого формату виділення фінансування для України, що ставило під загрозу вчасне надання коштів.

Зрештою, в обмін на згоду Угорщини країни-члени ЄС погодилися розблокувати заморожені раніше 6,3 млрд євро коштів для уряду Орбана, а також затвердили угорський план витрат коштів з «ковідного» фонду – 5,8 млрд євро у грантах, які затримували вже півтора роки через відкат від демократичних реформ у країні.

Нагадаємо, Україна у середу, 14 грудня, отримала останній транш у розмірі 500 мільйонів євро в рамках восьмої виняткової програми макрофінансової допомоги ЄС.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd