Європа стала найбільшим покупцем американської нафти вперше за шість років

Європа обігнала Азію та стала найбільшим споживачем американської нафти вперше за шість років.

Нафта дешевшає на тлі надлишку пропозиції | Mind.ua

Про це повідомляє Bloomberg.

Так, згідно з даними Мінторгівлі США, з січня по травень цього року Європа отримала в середньому близько 213,1 млн барелів нафти, тоді як Азія отримала 191,1 млн барелів. Востаннє обсяги така ситуація спостерігалася у 2016 році, коли США скасували заборону на експорт сирої нафти.

Як пише видання, ця зміна потоків нафти підкреслює, наскільки суттєво вторгнення рф в Україну переорієнтувало постачання енергоресурсів.

За словами нафтового аналітика Energy Aspects Крістофера Хейнса, оскільки Європа намагається зменшити свою залежність від російських енергоресурсів і переходить на американську нафту, ймовірно, що ці моделі торгових потоків збережуться.

Він додав, що видобуток нафти в США зростає, але недостатньо швидко, щоб задовольнити потреби як Азії, так і Європи. Крім того, Близький Схід, здається, обмежений у можливостях збільшувати виробництво і поставки в Європу.

Як повідомлялося, 3 червня Євросоюз запровадив шостий пакет санкцій проти росії у відповідь на агресію проти України. Зокрема, ЄС заборонив закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з росії до ЄС. Поступова відмова від російської сирої нафти триватиме від 6 місяців, від нафтопродуктів – до 8 місяців. Водночас ембарго не поширюватиметься на імпорт нафти трубопроводами. Це виключення було зроблене на вимогу Угорщини та інших країн, які не мають виходу до моря та отримують нафту через нафтопровід "Дружба".

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd