Єврокомісія очікує сповільнення інфляції в ЄС в 2023 році

Єврокомісія опублікувала прогнози для економіки країн ЄС і єврозони у 2023 році, у якому передбачають незначне зростання ВВП та скорочення інфляції.

Про це повідомляє Handelsblatt.

Прогноз зараз позитивніший, аніж оцінки восени 2022 року, за якими економіку блоку могла чекати рецесія і була загроза дефіциту природного газу. Проте ситуація в енергетиці виявилася набагато простішою, аніж могла бути, завдяки відносно теплій зимі і завдяки тому, що домогосподарства і бізнес суттєво скоротили споживання, тож ціни на енергоресурси почали повертатися до показників, які до початку повномасштабної війни.

Передбачається, що економіка єврозони у 2023 році зросте на 0,9%, а всього ЄС - на 0,8%.

Інфляція очікувано скоротиться до 5,6% у єврозоні і 6,4% у ЄС загалом - з 9,2% у 2022 році.

Єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні зазначив, що Європа розпочала 2023 рік у кращих умовах, ніж спершу очікувалося, проте поперед непростий період, тому що зростання економіки буде повільним.

На початку лютого повідомлялося, що Європейський центробанк підвищив всі три ключові процентні ставки на пів відсотка, оскільки стурбований тим, що інфляція залишається високою попри недавнє падіння цін на енергоносії.

Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service знизило довгострокові рейтинги уряду України в іноземній та національній валюті, а також рейтинги пріоритетного незабезпеченого боргу в іноземній валюті до "Ca" з "Caa3" та змінило прогноз з "негативного" на "стабільний".

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd