ЄС запроваджує автоматичний обмін податковими даними про доходи від криптоактивів

Рада ЄС ухвалила директиву щодо посилення співпраці між національними податковими органами.

Європейська рада ухвалила директиву про внесення змін до правил ЄС щодо адміністративної співпраці у сфері оподаткування. Поправки в основному стосуються звітності та автоматичного обміну інформацією про доходи від операцій з криптоактивами та про авансові податкові рішення для найзаможніших осіб.

Метою директиви є зміцнення існуючої законодавчої бази шляхом розширення сфери дії зобов’язань щодо реєстрації та звітності та загальної адміністративної співпраці податкових адміністрацій.

Тепер будуть охоплені додаткові категорії активів і доходів, наприклад криптоактиви. Між податковими органами буде обов’язковий автоматичний обмін інформацією, яку повинні надавати звітні постачальники послуг криптовалютних активів. Поки що децентралізований характер криптоактивів ускладнював податковим адміністраціям держав-членів забезпечити дотримання податкового законодавства. Внутрішній транскордонний характер криптоактивів вимагає міцної міжнародної адміністративної співпраці для забезпечення ефективного збору податків.

Ця директива охоплює широкий спектр криптоактивів, спираючись на визначення, викладені в регламенті про ринки криптоактивів (MiCA).

Крім того, ті криптоактиви, які були випущені децентралізованим способом, а також стейблкоїни, включаючи токени електронних грошей і певні незамінні токени (NFT), включені до сфери застосування директиви.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd