ЄС створив фонд допомоги Україні на 5 млрд євро

Угорщина зняла заперечення проти реформування Європейського фонду миру (EPF) і не виступатиме проти консенсусного рішення. Про це представник Будапешта повідомив послам країн ЄС на їхній зустрічі в середу, пише Bloomberg з посиланням на ознайомлені джерела.

Після вирішення технічних питань EPF буде перетворено на фонд військової допомоги Україні. Його розмір становитиме 5 млрд євро на рік, що забезпечить постійність виділення коштів на постачання озброєнь та інші цілі для відбиття російської агресії.

EPF було створено для компенсацій країнам ЄС через постачання зброї Україні.

Згідно з планом, у новому фонді будуть зміни: він перейде від виплат за видачу зброї з наявних запасів до придбання нової за рахунок сумісних закупівель.

Ще в понеділок Угорщина заперечувала проти нового фонду, і поки що вона продовжує блокувати виділення останнього траншу в 500 млн євро зі старого. Однак міністр закордонних справ Петер Сіярто заявив, що Будапешт може погодитись на цей транш після зустрічі з українським міністром Дмитром Кулебою, яка запланована на понеділок.

Також Віктор Орбан поки що не погоджується на виділення Україні 50 млрд євро економічної допомоги на найближчі чотири роки. Але на Орбана чиниться серйозний тиск, і в ЄС сподіваються, що зрештою він здасть позиції, сказав Financial Times високопоставлений дипломат ЄС: «Якщо Орбан підірве [план поповнення бюджету ЄС], це стане однаково політичним виходом із союзу».

Нагадаємо, зовнішньополітичне відомство Євросоюзу представило пропозицію щодо реформування фонду, який надає військову підтримку Україні, оскільки ЄС переходить від надання зброї з наявних запасів до закупівлі нової.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd