ЄС надасть Україні короткострокову фіндопомогу

Європейська комісія має намір запропонувати в середу новий пакет фінансової допомоги Україні. Вона включатиме нові кредити для надання негайної ліквідності Києву і зобов'язання з довгострокового фінансування відновлення країни.

Вступление Украины в ЕС – какие перспективы » Слово и Дело

Про це повідомляє Reuters.

Розмір короткострокової фінансової підтримки не називають, але джерела Reuters повідомили, що вона буде приблизно покривати фінансові потреби України протягом двох місяців. Гроші будуть надходити з бюджету ЄС і від урядів ЄС. Таким чином, вирішено відмовитися від планів, залучати кошти на ринку з випуском спільних облігацій, забезпечених бюджетом ЄС.

За словами чиновників, пакет може виявитися сумішшю грантів і кредитів. Гроші підуть на виплату зарплат, пенсій і лікарняних. Думки урядів розходяться щодо того, як підтримати Україну, причому багато хто віддає перевагу кредитам, попри точку зору МВФ і ймовірну нездатність України погасити їх. За словами дипломатів ЄС, Німеччина входить до числа урядів ЄС, які підтримують гранти.

У квітні Міжнародний валютний фонд (МВФ) підрахував, що Україні потрібно близько $5 млрд на місяць протягом як мінімум трьох місяців, щоб заповнити негайний фінансовий дефіцит, викликаний вторгненням росії.

Проте масштаби підтримки ЄС залежатимуть також від того, скільки країн G7 готові внести свій внесок. Зустріч міністрів фінансів країн Великої сімки запланована на другу половину цього тижня, якраз після того, як Комісія оприлюднить свої пропозиції.

Нагадаємо, міністри фінансів «Великої сімки» (G7) мають намір домовитися про надання Україні фінансової підтримки в розмірі близько 30 млрд євро. Це має відбутися на зустрічі в Німеччині наступного тижня.

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель анонсував надання нового траншу військової допомоги Україні у розмірі 500 млн євро.

Європейська комісія представила план заходів, спрямованих допомогти Україні експортувати свою сільськогосподарську продукцію та уникнути блокади портів.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd