ЄС готується до економічної бурі через наслідки війни в Україні – Bloomberg

Насувається шторм у вигляді зростання цін на енергоносії та продукти харчування та відповідних соціальних та економічних небезпек. Він привертає велику увагу єврочиновників. Вони стурбовані численними потрясіннями, що прокотилися Європейським союзом внаслідок війни росії в Україні, пише Bloomberg.

Які країни входять в Європейський Союз у 2022 році

У Брюсселі часто говорять про «літо занепокоєння», за яким піде «зима горя». Стурбованість зосереджена на тому, як нормування енергії та погіршення умов життя можуть стати випробуванням для виборців, чиє терпіння вже закінчується, а також на вразливості промислової машини Німеччини у разі припинення постачання газу.

Чиновники, які говорили за умов анонімності, не вважають нинішні загрози екзистенційними, тобто загрозливими для життєздатності ЄС. Тим не менш, розбудова системи безпеки, що охопила Європу і чинить новий тиск на державні фінанси, і посилення енергетичної кризи створюють ситуацію, повні наслідки якої, за словами двох інсайдерів, не усвідомлюються особами, які приймають рішення, та їхніми радниками.

Початкова кристалізація поглядів на економіку очікується 16 травня, коли Єврокомісія опублікує прогнози, які, ймовірно, визнають значне уповільнення економічного зростання.

У наступні дні за цим підуть заходи ЄС щодо протидії енергетичній кризі.

Чиновники побоюються, що путін може використовувати як зброю постачання продовольчих товарів, добрив та енергоносіїв, щоб завдати економічних збитків блоку.

Це обтяжується можливістю того, що майбутня зима може бути суворішою, ніж минула.

У Брюсселі також поінформовані про приплив українських біженців, який нині становить понад 5 млн осіб, що затьмарює кризу з біженцями у 2015–2016 роках та викликає напругу, особливо у сусідніх з Україною країнах.

На цьому фоні офіційні особи вважають, що заходи економічної політики у відповідь складно відкалібрувати.

З одного боку, для боротьби з інфляцією Європейський центральний банк, найімовірніше, підніме відсоткові ставки у липні. Таке посилення може загальмувати економічне зростання і, можливо, призвести до ще більшого тиску на сім'ї європейців.

На національному рівні рівень бюджетної підтримки неоднозначний. Деякі фіскальні стимули епохи пандемії вичерпали себе, і уряди пропонують різну підтримку, щоб убезпечити сім'ї та підприємства від енергетичного шоку. Проте нові військові витрати тут є конкуруючим пріоритетом.

На рівні ЄС чиновники мають більше прав, ніж раніше, пропонувати допомогу, маючи повну скарбницю коштів та не обмежуючи їхню видачу догмою жорсткої економії, як у попередні кризи.

Але їхні 2 трлн євро в основному вже виділено для фермерів, інфраструктурних проєктів, національних планів відновлення та зростаючого списку нових пріоритетів, починаючи від енергетичної незалежності до спільних оборонних проєктів.

ЄК надала країнам гнучкість у наданні субсидій компаніям після початку вторгнення рф та обговорює, як перенаправити витрати на енергетичну незалежність та інші важливі галузі. Це може включати перепрограмування деяких із 220 млрд євро, що залишилися у їхньому фонді відновлення.

Енергетичний пакет, який має бути представлений днями, може включати заходи щодо вирішення проблеми зростаючих витрат домогосподарств та енергетичної бідності.

Bloomberg зазначає, що чиновники стурбовані тим, як наслідки слабкішого зростання економіки можуть вплинути на виборців , згадуючи, як протести «жовтих жилетів», які вплинули на перший строк президента Емманюеля Макрона. У Франції відбутья парламентські вибори в червні цього року.

В Італії та Іспанії, найслабших країнах серед найбільших економік Європи, наступного року також відбудуться національні вибори.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd