Єна злетіла до 4-місячного піку після несподіваного коригування політики Банку Японії

Ієна зросла до чотиримісячного піку по відношенню до долара у вівторок після того, як Банк Японії приголомшив ринки, вирішивши переглянути свою політику контролю над кривою прибутковості та розширити торговий коридор для прибутковості 10-річних державних облігацій.

Японська ієна впала до трирічного мінімуму — Мінфін

Незважаючи на те, що загальні параметри політики залишилися незмінними - зафіксувавши короткострокову прибутковість JGB на рівні -0,1%, а прибутковість 10-річних облігацій - близько нуля, Банк Японії вирішив дозволити довгостроковій прибутковості змінитись на 50 базисних пунктів в обидва боки від цільового рівня у 0%. Що є більш широким значенням, ніж поточний діапазон у 25 базисних пунктів.

На брифінгу для ЗМІ після оголошення керуючий Банком Японії Харухіко Курода спробував наголосити, що ця зміна була «не підвищенням процентної ставки», а спрямована на покращення функціонування ринку облігацій. Він повторив, що ще зарано обговорювати вихід зі стимулу.

Востаннє долар упав на 2,93% до 132,91, після того, як раніше він упав на 3,1% до 132,68 єни, рівень, який востаннє спостерігався в середині серпня.

Більшість спостерігачів Банку Японії не очікували жодних змін, поки наприкінці березня не закінчиться 10-річний термін повноважень Куроди.

"Це було дійсно нестандартно", - сказав Барт Вакабаяші, менеджер філії State Street у Токіо.

"Ми бачимо, як вони починають тестувати ринок щодо стратегії виходу", - додав він. Для долара до єни «ми можемо побачити прорив нижче 130. Цього року це цілком можливо».

Прибутковість 10-річних JGB підскочила до 0,46% порівняно з попередньою межею 0,25%. Це також призвело до зростання еквівалентної прибутковості казначейських облігацій США: 10-річна прибутковість зросла до найвищого рівня цього місяця на рівні 3,711%.

Індекс долара США впав, впавши на 0,35% до 104,25 і повернувшись до середини свого торгового діапазону цього місяця з 103,44 до 105,90. Індекс вимірює курс долара США по відношенню до ієни та п'яти інших основних валют, включаючи євро та фунт стерлінгів.

Індекс рухався до верхньої частини цього діапазону до оголошення Банку Японії, оскільки інвестори продовжували оцінювати повідомлення Федеральної резервної системи про вищі процентні ставки на більш тривалий термін.

Зростання єни було широким: євро впав на цілих 3,3% до найнижчого рівня з кінця вересня на рівні 140,44 єни, а фунт стерлінгів в якийсь момент також впав приблизно на 3,3% до найнижчого рівня з 12 жовтня на рівні 160,76 єни.

По відношенню до долара євро не змінився на рівні 1,0606 доларів, а фунт стерлінгів зріс на 0,07% до 1,2154 доларів.

Австралійський долар упав на 3,5% до 88,18 єни, семимісячного мінімуму, а новозеландський ківі впав на 3,8% до 83,82 єни, двомісячного мінімуму відповідно.

"Ви можете подивитися на будь-яку пару єни, і вони дуже схожі - сила єни на шкоду валюті, проти якої ви її торгуєте", - написав в електронному листі Метт Сімпсон, ринковий аналітик City Index.

"Звідси все виглядає так, ніби USD/JPY може досягти 130 тепер, коли вона пробила новий циклічний мінімум".

По відношенню до долара США новозеландський долар впав на 1% до 0,6301 долара, двотижневого мінімуму, продовживши раніше зниження після значного падіння опитування довіри місцевих ділових кіл.

Австралійський долар упав на 1% до 0,6629 долара вперше з 22 листопада.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd