Єна близька до 7-місячного максимуму на тлі наближення рішення Банку Японії

У вівторок долар піднявся вище за багатомісячні мінімуми, тоді як єна трималася близько семимісячних максимумів, оскільки інвестори затамували подих в очікуванні можливої зміни політики Банку Японії.

Єна: картинки, стокові Єна фотографії, зображення | Скачати з Depositphotos

Євро, який досяг дев'ятимісячного максимуму в понеділок на рівні 1,0874 долара, наразі вагається близько 1,0825 долара.

Ієна досягла максимуму 127,22 за долар під час торгів в Азії у понеділок, а потім стабілізувалася на позначці 128,69 у вівторок. Торгівля опціонами показує, що ринок готується до різких рухів, коли Банк Японії (BOJ) завершує дводенне засідання в середу, при цьому волатильність овернайт підскочила до шестирічного максимуму.

Наростають чутки про зміну або припинення політики контролю над кривою прибутковості в Японії, враховуючи, що ринок підняв прибутковість 10-річних облігацій вище стелі, встановленої Банком Японії в 0,5%, і кількість облігацій, що купуються, для її захисту стає приголомшливою.

Газетне повідомлення минулого тижня також призвело до очікування змін, тому трейдери очікують різкої реакції, навіть якщо Банк Японії не зробить жодних дій. Минулого тижня єна зросла на 3% по відношенню до долара, а тижнева прогнозована волатильність пари долар/єна досягла найвищого рівня з березня 2020 року.

"Ринок досить сильно постраждав від цієї історії і чекає на закінчення", - сказав Тоні Сайкамор, аналітик брокерської компанії IG Markets.

Він бачить три основні можливості: відсутність змін у політиці коригування, аналогічне до грудневого кроку, спрямованого на розширення 10-річного цільового діапазону прибутковості, і повна відмова від контролю кривої прибутковості, причому останній, ймовірно, викличе крайню реакцію ринку.

"Єна злетить вгору, прибутковість державних облігацій Японії різко зросте, а глобальна прибутковість підвищиться", - сказав він, причому останнє обумовлено очікуванням того, що японські інвестори будуть продавати закордонні облігації зі зростанням єни.

Індекс долара США відскочив від семимісячного мінімуму 101,77, досягнутого минулого дня, і утримується на рівні 102,30. Фунт стерлінгів досягнув максимуму з середини грудня на рівні 1,2288 долара, після чого впав до 1,2195 долара на азіатських торгах.

Реакції валютного ринку на набагато сильніші, ніж очікувалося, дані про зростання в Китаї не спостерігалося.

Зростання в четвертому кварталі в річному обчисленні склало 2,9%, що було набагато вище за консенсус-прогноз у 1,8%, чому сприяло падіння роздрібних продажів у грудні набагато менше, ніж побоювалися. Економісти кажуть, що це гарна ознака для відновлення, але ринки, які вже оцінили великий відскок, не були впевнені, як це сприйняти.

Востаннє юань торгувався приблизно на 0,5% слабше на рівні 6,7696 за долар.

"Це щось на зразок дзеркала заднього виду для ринку, який уже вирішив, що відновлення роботи підтримає відновлення", - сказав стратег Bank of Singapore Мох Сіонг Сім.

Австралійський долар, який у понеділок досяг п'ятимісячного максимуму трохи вище за 0,70 долара, коливався в районі 0,6976 долара. Новозеландський долар тримався на рівні 0,6402 доларів.

Трейдери очікують виходу даних щодо ринку праці у Великобританії, доходів у США та даних щодо інфляції в Канаді пізніше того ж дня.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd