Єдиний податок скасовується: Президент підписав податковий законопроєкт

Президент України Володимир Зеленський підписав податковий законопроєкт № 8401, яким із 1 серпня 2023 року скасовується 2% єдиний податок.

Як зазначається, ухвалення цього законопроєкту є важливою умовою, передбаченою угодою з МВФ, передає Бабель.

Також законопроєкт урегульовує перехід з 2% єдиного податку:

- платник 2% ЄП матиме право подати заяву про відмову від 2% ЄП та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви, а також якщо в заяві платник не вкаже бажану систему, платник 2% ЄП автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання 2%;

- новостворені фізичні особи, підприємства, які з дня державної реєстрації обрали 2% ЄП, автоматично вважатимуться платниками податків третьої групи зі ставкою 5%;

Також закон із 1 серпня частково скасовує чинний мораторій на проведення перевірок для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг.

Із 1 жовтня повертається відповідальність за порушення у сфері застосування РРО. Закон також передбачає, що "технічний борг" (який виник із 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року в електронному кабінеті) не будуть враховувати, коли визначатимуть, чи може платник продовжувати бути на спрощеній системі.

Також документ зберігає право добровільної сплати ЄП і ЄСВ для прифронтових територій (у тому числі територій можливих бойових дій) та дає можливість ФОП-платникам ЄП без ПДВ вказувати в розрахункових документах назви товарів (послуг) за спрощеною формою.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd