ЄЦБ знову підвищив базові ставки

Європейський центральний банк підвищив процентні ставки у четвер: базову ставку на 50 б.п. - до 2,5%, ставку за депозитами - із 1,5% до 2%. Регулятор продовжить підвищувати ставки на тлі високої інфляції.

Reuters: керівництво ЄЦБ допускає підвищення ставки до понад 2% - FINBALANCE

Про це пише Reuters.

При цьому ЄЦБ підвищив ставки нижчими темпами, ніж на останніх 2 засіданнях (тоді регулятор підвищував ставку на 75 базисних пунктів на тлі пікової інфляції та високих ризиків рецесії).

«ЄЦБ підвищує ставки безпрецедентними темпами, щоб стримати ціни, які різко зросли відтоді, як економіки знову відкрилися після пандемії COVID-19. На ситуацію вплинуло різке зростання цін на енергоносії після вторгнення росії в Україну», - пише агентство.

Це рішення ЄЦБ відповідає очікуванням економістів і віддзеркалило аналогічні підвищення ставок в Банку Англії в четвер і Федеральній резервній системі США в середу.

Але, як і Банк Англії і ФРС, ЄЦБ відзначив ще більш високу вартість запозичень, щоб переконати інвесторів, що він як і раніше серйозно налаштований на боротьбу з інфляцією, яка може залишитися вище цільового показника ЄЦБ в 2% до 2025 року.

«Рада керуючих вважає, що процентні ставки все ще повинні будуть значно зростати стабільними темпами, щоб досягти рівнів, які є достатньо обмежувальними для забезпечення своєчасного повернення інфляції до середньострокової мети 2%», - сказали в ЄЦБ.

Нагадаємо, Європейський центральний банк у 2023 році посилить контроль за тим, як банки управляють кредитними ризиками і диверсифікують фінансування, оскільки на єврозону насувається рецесія.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd