ЄЦБ закликав європейські банки залишити росію якнайшвидше

Європейський центральний банк (ЄЦБ) закликав банки ЄС вийти з ринку росії якнайшвидше, зокрема, через "величезні репутаційні ризики".

Про це заявив головний контролер ЄЦБ Андреа Енріа на прес-конференції, пише Reuters.

"Я думаю, що важливо, щоб банки, як і раніше, були дуже зосереджені на подальшому скороченні своїх ризиків і, в ідеалі, йшли з ринку якнайшвидше", – сказав він.

При цьому в ЄЦБ визнали, що під час продажу активів виникають труднощі, пов'язані з тиском москви і необхідністю отримувати схвалення президента, але вони не повинні зупиняти фінустанови.

"Це процес, який ми не тільки підтримуємо, але й чинимо сильний тиск на банки, тому що продовження роботи в росії пов'язане з величезним репутаційним ризиком", – сказав Енріа.

У рф залишаються кілька європейських банків, зокрема австрійський Raiffeisen Bank International (RBI), італійський UniCredit, а також угорський OTP Bank.

Найважливішим західним банком для рф став Raiffeisen, який скорочує свою діяльність у країні, але паралельно нарощує прибутки. У травні стало відомо, що RBI намагається передати контроль над російським підрозділом своїм акціонерам. Таким чином група хоче відокремитися від бізнесу в рф.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd