ЄЦБ планує обмежити емісію цифрового євро

Член виконавчого комітету Європейського центрального банку Фабіо Панетта розповів про розвиток проєкту цифрового євро та запропонував обмежити його емісію 1,5 трлн євро.

ЕЦБ начнет разработку цифрового евро к концу 2023 года — Минфин

Центральний банк єврозони ініціював дворічне дослідження можливості випуску цифрової валюти у липні минулого року. Панетта висловив оптимізм щодо готовності випуску цифрової валюти центрального банку (CBDC) протягом 4-х років.

«У разі випуску цифровий євро буде обмежений сумою 1,5 трильйона євро, що допоможе уникнути негативних наслідків для фінансової системи та монетарної політики. Зараз населення зони євро становить близько 340 мільйонів осіб, що дозволить зберігати кожному від 3000 до 4000 євро у цифровому вигляді», — сказав він.

Занепокоєння щодо CBDC полягає в тому, що споживачі зможуть зберігати усі свої кошти у цифровому форматі, фактично розміщуючи заощадження у центральному банку та позбавляючи комерційні банки необхідних для кредитування ресурсів.

Посилаючись на проведені торік Європейською комісією консультації, Панетта сказав, що багато відгуків щодо цифрового євро не були ентузіазмом.

«Почасти це пов'язано зі складністю розуміння, що таке цифровий євро, тому результатам дослідження не варто надавати надто великого значення. Опитування не було засноване на репрезентативній вибірці громадян, тому воно було дуже незбалансованим», — зазначив Панетта.

У січні 2021 року ЄЦБ завершив громадські консультації щодо цифрового євро. Більшість респондентів назвали конфіденційність даних найважливішою характеристикою CBDC.

У квітні 2021 року голова ЄЦБ Крістін Лагард заявила, що Євросоюз може випустити власну CBDC за чотири роки, якщо політики схвалять проєкт.

Нагадаємо, аналітики фінансового конгломерату Morgan Stanley підрахували, що у цифровий євро перейде близько 8% депозитної бази банківської системи ЄС.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd