ЄЦБ підвищив ставку до максимального рівня з 2008 року

Європейський центробанк підвищив ключову ставку на 50 базисних пунктів — з 2,5% до 3% — на засіданні у четвер, 2 лютого, йдеться у пресрелізі регулятора.

ЄЦБ ухвалив рішення підвищити ключову ставку – DW – 21.07.2022 Це максимальний рівень ставки із 2008 року.

Процентна ставка за основними операціями рефінансування та процентні ставки за маржинальною кредитною лінією та депозитною лінією будуть збільшені до 3%, 3,25% та 2,5% відповідно з 8 лютого 2023 року.

ЄЦБ продовжить курс на значне підвищення процентних ставок стійкими темпами та утримання їх на рівнях, які є достатньо обмежувальними, щоб забезпечити своєчасне повернення інфляції до її середньострокового цільового рівня 2%, йдеться у повідомленні ЄЦБ.

Рада керуючих ЄЦБ має намір підвищити відсоткові ставки ще на 50 б.п. на своєму наступному засіданні щодо грошово-кредитної політики у березні, після чого він оцінить наступний напрямок своєї грошово-кредитної політики.

Рішення європейського регулятора послідувало за підйомом ставки ФРС США на 25 б.п. (до 4,5−4,75% річних) у середу, 1 лютого, та підвищенням процентної ставки Банком Англії на 50 б.п. (до 4%) на засіданні у четвер, 2 лютого.

Інфляція у єврозоні у січні, за попередніми даними, склала 8,5% порівняно з 9,2% у грудні. Річна інфляція сповільнилася до мінімуму з травня минулого року через зниження цін на енергоносії, при цьому ціни на продукти харчування та промислові товари продовжили зростання. Проте показник залишається набагато вищим за цільове значення.

На попередньому засіданні у грудні ЄЦБ підвищив базову ставку на 50 б.п., до 2,5% річних. Опитані Bloomberg економісти очікують, що на засіданні наступного місяця ЄЦБ вкотре підвищить ставку на 50 б.п.


ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd