ЄЦБ: Криптовалюти більше не можуть захистити від потрясінь на фондовому ринку

Висока кореляція між криптовалютними та фондовими ринками більше не дозволить диверсифікувати інвестпортфель цифровими активами. Про це йдеться у заяві ЄЦБ, пише bits.media.

Що таке криптовалюта просто – види, як заробити, плюси і мінуси

ЄЦБ опублікував заяву, в якій йдеться про те, що посилення кореляції між криптоактивами і акціями, аналогічне нинішньому, спостерігалося під час пандемійної кризи березня 2020 року і в період розпродажів, що частішали, у грудні 2021 і травні 2022 року.

Регулятор констатує, що кореляція ринків — це звичайна практика під час важких економічних ситуацій.

Криптовалютні ринки в такі періоди часто показували динаміку, аналогічну до динаміки котирувань на фондових ринках.

ЄЦБ заявив, що зараз криптовалюти не найкращий спосіб хеджувати ризики: «Зростаюча кореляція цін на криптоактиви, з основними ризикованими фінансовими активами під час періодів ринкового стресу ставить під сумнів їх корисність для диверсифікації портфеля».

Регулятор зазначив, що останніми роками криптоіндустрія стала частиною традиційної фінансової системи. І саме тому не може більше слугувати своєю початковою метою — хеджувати ризики під час нестабільності на ринку традиційних активів. Оскільки криптовалюта дедалі більше корелює із традиційними активами у періоди невизначеності.

ЄЦБ пропонує криптоінвесторам розглянути можливість інвестувати у менш ризиковані активи.

Багато інвесторів, що спеціалізуються на фондовому ринку, додали криптовалюту у свої портфелі. Оскільки інвестиції в акції та облігації постраждали від широкомасштабного падіння, констатує ЄЦБ, інвестори вже виводять активи у фіатні валюти, щоб вкласти їх у стабільніші активи.

Генеральний директор Celsius Network Алекс Машинський не згоден з ЄЦБ і вважає, що біткоін та ефір у 2022 році розірвуть кореляцію з традиційним фондовим ринком та досягнуть історичних максимумів. Тому він пішов із фондового ринку до криптоактивів.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd