ЄІБ розпочав виплати Україні у межах пакету на 1,6 млрд євро

Україна отримала перші виплати в розмірі 500 млн євро негайної допомоги для задоволення невідкладних потреб від групи Європейського інвестиційного банку.

Про це ЄІБ повідомляє на своєму сайті.

Ці кошти є частиною другого пакету Екстрених заходів солідарності від ЄІБ на суму 1,59 млрд євро, розробленого у тісній співпраці з Європейською комісією.

«Перші виплати у розмірі 500 млн євро допоможуть українському уряду покрити першочергові короткострокові фінансові потреби, забезпечити терміновий ремонт пошкоджених доріг, мостів і залізничної інфраструктури. Кошти також слугуватимуть підтримкою для стратегічних державних підприємств «Укравтодор» та «Укрзалізниця». Ремонт залізничного сполучення, доріг і мостів допоможе Україні продовжувати перевезення людей, вантажу та зерна. Оскільки Україна — один із найбільших експортерів зерна у світі, ці надважливі заходи сприятимуть відновленню економіки країни та покращенню сполучення із ЄС», — зазначають на сайті ЄІБ.

Пакет підтримки в межах Екстрених заходів солідарності від ЄІБ розміром 1,59 млрд євро, що підкріплений гарантіями з бюджету ЄС, складається з двох блоків: негайна підтримка на загальну суму 1,05 млрд євро. З цієї суми Україні вже спрямували половину, а подальші виплати заплановані на найближчі дні. Другий блок — це кошти на відновлення проєктів на загальну суму 540 млн євро. Фінансування цих проєктів відбуватиметься по мірі їх виконання.

«Ми тісно співпрацюємо з урядом України, щоби гарантувати, що країна може надалі виконувати та відновлювати свої найважливіші функції перед обличчям таких величезних викликів та страждань», —прокоментував президент ЄІБ Вернер Хойєр.

«Ми вдячні ЄС та його банку, ЄІБ, за солідарність з Україною. Ваша постійна підтримка має велике значення для народу України, економічної стабільності та загальної стійкості країни. Отримані перші транші з пакету Екстрених заходів солідарності від ЄІБ на суму 1,59 млрд євро допоможуть країні відновити пошкоджену критично важливу інфраструктуру, включно з мережею автомобільних та залізничних шляхів», — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Зазначимо, що Рада ЄІБ 25 липня за підтримки Єврокомісії затвердила виділення Україні 1,59 млрд євро фінансової допомоги ЄС.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd